Tel: 731 409 488
Email: info@trevet.cz

Otázky a odpovědi

Zde je prostor pro Vaše dotazy, na které rádi odpovíme.

31 komentáře u “Otázky a odpovědi

  • Dobrý den, zákal v očích může souviset jak s věkem, tak i se zánětem, zvláště pokud pozorujete hnisavý výtok z očí. Zápach z tlamičky bude pravděpodobně způsoben zubním kamenem a zánětem dásní. V první řadě by bylo vhodné pejska vyšetřit a dle nálezu zvolit další postup, jako je např. zubní ošetření a vhodná oftalmologická terapie.

  • Dobrý den, v první řadě záleží na tom, kde se nesestouplé varle nachází. Jestli je stále v břišní dutině, anebo už v tříselném kanálu. Pokud je v třísle dá se mu někdy trochu pomoci ,,masáží´´ kdy se snažíme ho jakoby dotlačit do šourku, anebo lze i aplikovat hormonální přípravky. Ty mají efekt tehdy, pokud varle nesestouplo z důvodu nedostatečné hormonální stimulace, naopak ale nemají žádný efekt, pokud je problém mechanický, to znamená že už je tříselný kanál uzavřený. Ve 3 měsícíh je bohužel pravděpodobné, že tříselný kanál je už uzavřený a konzervativní metody už nám nějak nepomohou. Avšak jsou i případy, kdy varle sestoupí třeba až v 6 měsících (většinou ale u malých plemen). Co se týká chirurgického řešení, tak hlavním důvodem k operaci je to, že varle, které není umístěno v šourku je vystaveno vyšší teplotě (teplotě těla) a pak zde hrozí riziko nádorového růstu, nejvíce pokud je varle v břiše. Většinou k tomu ale dochází až po dlouhé době, s kastrací bych proto počkala až do věku 1-2 let. Cena operace opět závisí na lokalizaci varlete, je rozdíl kastrace varlete v tříselném kanálu, anebo v břiše, kdy se varle většinou nachází před močovým měchýřem a při operaci se tedy musí, jak se říká ,,jít do břicha´´. V této chvíli bych doporučila lokalizovat varle a další postup zvolit dle toho.

 1. Dobrý den,mám dotaz,zda dát našemu 13letému jorkšírovi ještě narkozu? Chtějí mu vytrhat všechny zuby,měl zánět.Mám strach,že už se nevzbudí.Příp.ho nechat dožít s jakými následky? Rozhodnutí jen na nás,ale já vůbec nevím. Moc děkuji za odpověď!

  • Dobrý den, věk sám o sobě není rozhodujícím kritériem anesteziologického rizika. Vždy záleží na tom, v jaký je pacientův celkový zdravotní stav, tzn. v jaké je celkové kondici a jak funguje srdce, játra, ledviny… Pro zvážení všech rizik je třeba pacienta nejprve klinicky vyšetřit, případně provést vyšetření krve a podle toho postupovat dál. Záněty ústní dutiny jsou jednak nepříjemné a bolestivé, jednak mohou negativně ovlivnit činnost orgánů a celkový zdravotní stav, proto je třeba stav řešit. Doporučuji pejska důkladně vyšetřit a s ohledem na nález probrat všechna pro a proti.

  • Dobrý den,
   bouličky na krku jsou s největší pravděpodobností buď slinné žlázy nebo podčelistní mízní uzliny. Pokud jsou zvětšené, může to být následkem zánětu v ústní dutině, je však třeba vyloučit lymfom – nádorové onemocnění lymfatické tkáně a mízních uzlin. Záchvaty dušení mohou s tímto stavem souviset, pokud jsou uzliny tak extrémně zvětšené, že tlačí na dýchací cesty.
   Stav vaší čivavy rozhodně není vhodné podcenit, ať už se jedná o zánět nebo cokoli jiného – stav je pro pejska velmi nepříjemný. Diagnózu však lze stanovit až po vyšetření pacienta, nikoliv po e-mailu. Doporučujeme přijít na vyšetření. Je lepší objednat se předem, není to však povinnost.

  • Dobrý den, z hlediska účinnosti odčervení nezáleží na aplikační formě, ale na účinných látkách a jejich dávkování. Většina přípravků je širokospektrální a obsahuje kombinaci dvou nebo tří účinných látek. Pro preventivní odčervení můžete použít kterýkoli z volně prodejných přípravků.

 2. Dobrý den, prosím o radu, existuje nějaká tableta či pasta pro kočky, která by je chránila před vnějšími parazity(klíšťata atd)? Začala jsem krmit toulavého kocourka a on má spoustu klíšťat kolem krku, chodí k nám jíst, ale je velice bázlivý a nejsem schopna ho chytit a připevnit mu obojek či dát kapku, chtěla bych mu pomoci příměsí do stravy, aby se mu ulevilo, děkuji za informaci a zda ji mohu koupit u vás, také kolik stojí, na internetu jsem nic podobného nenašla, děkuji Bočková

  • Dobrý den, standardně kastrujeme kocoury v intramuskulární anestezii (medetomidin/ketamin) za 400 Kč. V indikovaných případech lze zákrok provést i v intravenózní anestezii, nicméně příprava na zákrok potom trvá déle než samotná kastrace a stresová zátěž pacienta bývá větší.

 3. Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda u Vás operujete luxaci pately jestli jsem to napsala správně. Je mi jasné že to potřebuje asi další vyšetření atak dále. Dostali jsme doporučení do Havlíčkova Brodu,ale já bych raději někam blíž. Velmi díky za odpověď.

Napsat komentář